АДЕМПАС® таблетки Таблетки, вкриті плівковою оболонкою Байєр

Використання

Упаковка

таблетки, вкриті плівковою оболонкою 1,5 г блістер, № 42

Склад

Діагнози

Дозування

Взаємодія

Показання

Фармакологічні властивості

Протипоказання

Побічні ефекти

Особливі інструкції

Умови зберігання

Ціни

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування лікарського засобу

АДЕМПАС®

(ADEMPAS®)

Склад:

діюча речовина: ріоцигуат;

1 таблетка, вкрита плівковою оболонкою, містить 0,5 мг ріоцигуату;

1 таблетка, вкрита плівковою оболонкою, містить 1,0 мг ріоцигуату;

1 таблетка, вкрита плівковою оболонкою, містить 1,5 мг ріоцигуату;

1 таблетка, вкрита плівковою оболонкою, містить 2,0 мг ріоцигуату;

1 таблетка, вкрита плівковою оболонкою, містить 2,5 мг ріоцигуату;

допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, кросповідон, гіпромелоза, лактози моногідрат, магнію стеарат, натрію лаурилсульфат, гідроксипропілцелюлоза, пропіленгліколь, титану діоксид (Е 171) або заліза оксид червоний (Е 172), або заліза оксид жовтий (Е 172).

Лікарська форма.

Таблетки, вкриті плівковою оболонкою.

Основні фізико-хімічні властивості:

таблетки, вкриті плівковою оболонкою, по 0,5 мг: круглі двоопуклі таблетки білого кольору з тисненням у вигляді «Байєрівського хреста» з одного боку та тисненням «R» і «0,5» — з іншого боку;

таблетки, вкриті плівковою оболонкою, по 1 мг: круглі двоопуклі таблетки блідо-жовтого кольору з тисненням у вигляді «Байєрівського хреста» з одного боку та тисненням «R» і «1» — з іншого боку;

таблетки, вкриті плівковою оболонкою, по 1,5 мг: круглі двоопуклі таблетки жовто-оранжевого кольору з тисненням у вигляді «Байєрівського хреста» з одного боку та тисненням «R» і «1,5» — з іншого боку;

таблетки, вкриті плівковою оболонкою, по 2 мг: круглі двоопуклі таблетки блідо-оранжевого кольору з тисненням у вигляді «Байєрівського хреста» з одного боку та тисненням «R» і «2» — з іншого боку;

таблетки, вкриті плівковою оболонкою, по 2,5 мг: круглі двоопуклі таблетки червоно-оранжевого кольору з тисненням у вигляді «Байєрівського хреста» з одного боку та тисненням «R» і «2,5» — з іншого боку.

Фармакотерапевтична група.

Антигіпертензивні засоби для лікування легеневої артеріальної гіпертензії.

Код АТХ C02K X05

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Механізм дії

Ріоцигуат є стимулятором розчинної гуанілатциклази (рГЦ) — ферменту, який присутній в серці, легенях та є рецептором оксиду азоту (NO).

При зв’язуванні NO з рГЦ під дією ферменту відбувається посилення синтезу сигнальної молекули циклічного гуанозинмонофосфату (цГМФ). Внутрішньоклітинний цГМФ відіграє важливу роль у регулюванні судинного тонусу, процесів проліферації, фіброзу та запалення.

Легенева гіпертензія пов’язана з дисфункцією ендотелію, погіршенням синтезу оксиду азоту та недостатньою активацією ланцюга NO — рГЦ — цГМФ.

Ріоцигуат має подвійний механізм дії: підвищує чутливість рГЦ до ендогенного NO, стабілізуючи його зв’язування з рГЦ, а також напряму стимулює рГЦ через інший активний центр, незалежно від NO.

Ріоцигуат стимулює шлях NO — рГЦ — цГМФ, що призводить до збільшення вироблення цГМФ.

Фармакодинамічна дія

Ріоцигуат стимулює шлях NO — рГЦ — цГМФ, внаслідок чого відбувається суттєве поліпшення гемодинаміки легеневих судин та збільшення толерантності до фізичного навантаження у пацієнтів.

Існує прямий взаємозв’язок між концентрацією ріоцигуату в плазмі та гемодинамічними параметрами, такими як загальний периферичний судинний опір, систолічний тиск крові, легеневий судинний опір та об’ємна швидкість кровотоку серця.

Клінічна ефективність та безпека

Пацієнти з хронічною тромбоемболічною легеневою гіпертензією. Було проведено рандомізоване міжнародне плацебо-контрольоване подвійно сліпе дослідження фази ІІІ (CHEST-1) за участю 261 дорослого пацієнта з неоперабельною хронічною тромбоемболічною легеневою гіпертензією (ХТЕЛГ) (72%) або стійкою/рецидивуючою ХТЕЛГ після легеневої ендартеректомії (28%). Протягом перших 8 тижнів проводили титрування ріоцигуату 1 раз на 2 тижні, відповідно до показників систолічного артеріального тиску та симптомів гіпотензії до досягнення оптимальної індивідуальної дози (в діапазоні від 0,5 мг до 2,5 мг 3 рази на добу), яку застосували впродовж наступних 8 тижнів. Первинною кінцевою точкою дослідження були зміни пройденої дистанції в тесті шестихвилинної ходи (ТШХ) за період від вихідного візити до останнього (тиждень 16) порівняно з результатами у групі плацебо.

На момент останнього візиту збільшення дистанції у ТШХ (порівняно з плацебо) у групі, яка отримувала ріоцигуат, становило 46 м (95% довірчий інтервал (ДІ): від 25 м до 67 м; p

В основних досліджуваних підгрупах були отримані нижчезазначені результати (статистичний аналіз всіх рандомізованих пацієнтів ((ITT-аналіз), див. таблицю 1).

Таблиця 1

Вплив ріоцигуату на показники ТШХ у ході дослідження CHEST-1 за даними останнього візиту

Загальна популяція пацієнтів Ріоцигуат (n=173) Плацебо (n=88)
Вихідний рівень (м)

INN:

РІОЦИГУАТ

ATC:

Риоцигуат

Виробник:

Байєр

Форма випуску:

Таблетки, вкриті плівковою оболонкою
Copyright ©All rights reserved 2020 Виданол