АЛЬТАНОВА МАЗЬ Борщагівський ХФЗ

Використання

Упаковка

мазь туба 25 г в пачці, № 1

Склад

Альтан 20 мг/г
Диметилсульфоксид 30 мг/г

Діагнози

Дозування

Взаємодія

Показання

Фармакологічні властивості

Протипоказання

Побічні ефекти

Особливі інструкції

Умови зберігання

Ціни

АЛЬТАНОВА МАЗЬ (ALTAN OINTMENT) 

ІНСТРУКЦІЯ для медичного застосування препарату 

Склад лікарського засобу

діючі речовини: 1 г мазі містить альтану, у перерахунку на 100% вміст елаготанінів і суху речовину — 20 мг, диметилсульфоксиду — 30 мг;

допоміжні речовини: пропілпарагідроксибензоат (Е 216), поліетиленгліколь (макрогол 400), олія мінеральна, макроголу цетостеариловий ефір, спирт цетостеариловий, вода очищена.

Лікарська форма

Мазь.

Мазь від світло-коричневого до коричневого кольору, однорідної консистенції, зі слабким специфічним запахом.

Назва і місцезнаходження виробника

Публічне акціонерне товариство «Науково-виробничий центр «Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод».

Україна, 03134, м. Київ, вул. Миру, 17.

Фармакотерапевтична група

Засоби для лікування ран і виразкових уражень. Препарати, що сприяють загоєнню ран. 

Код АТС D03A X.

Альтан комплексний препарат з речовин поліфенольної природи похідних елаготанінів, що чинить антимікробну, протизапальну та ранозагоювальну (репаративну) дію. Похідні елаготанінів мають також мембраностабілізуючі та антиоксидантні властивості. Друга складова Альтанової мазі — диметилсульфоксид — забезпечує розчинність поліфенолів та глибоке проникнення їх в ушкоджені ділянки рани. Крім того, диметилсульфоксид чинить виражену протинабрякову, спазмолітичну, дезагрегантну, аналгезуючу та помірну антисептичну, протизапальну та місцевоанестезуючу дію.

Найбільш чутливі до препарату такі збудники гнійно-септичної ранової інфекції як Staphylococcus aureus, Proteus vulgaris, Klebsiella pneumoniae.

Показання для застосування

  • Піодермії, інфіковані стафілококом;
  • трофічні виразки гомілки, ускладнені гнійною інфекцією;
  • опіки легкого і середнього ступеня;
  • гнійні рани у І фазі ранового процесу;
  • дерматози, ускладнені піококовою інфекцією;
  • генералізовані пародонтити І-ІІ ступеня.

Протипоказання

Підвищена чутливість до компонентів препарату та/або до інших танінвмісних лікарських засобів.

Належні заходи безпеки при застосуванні

Рекомендується проводити попередню пробу на переносимість препарату у зв’язку з наявністю у його складі диметилсульфоксиду.

Особливі застереження

Застосування у період вагітності або годування груддюПрепарат не застосовують у період вагітності. Під час лікування годування груддю слід припинити.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами. Немає даних щодо впливу препарату на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.

Діти. Ефективність та безпека застосування препарату дітям не встановлені, тому препарат не слід застосовувати цій категорії пацієнтів.

Спосіб застосування та дози

Перед застосуванням мазі необхідно видалити гній та некротизовані залишки тканин, обробити рану антисептичними засобами. Потім нанести мазь стерильним шпателем під пов’язку. На початку лікування пов’язку міняти щоденно, потім — через 1–2 дні. При лікуванні піодермії мазь наносять на уражене місце щоденно. Місце опіку змазують 2–3 рази на добу. Тривалість курсу лікування препаратом залежить від тяжкості стану і може становити 10–30 днів.

При пародонтиті мазь застосовується у вигляді інстиляцій у пародонтальні кишені у поєднанні з аплікаціями мазі на ясна на 15–20 хвилин, щоденно, після маніпуляцій щодо усунення місцевих травматичних чинників та базової антисептичної терапії. Курс лікування — 10 днів (10 інстиляцій-аплікацій щоденно).

Передозування

Повідомлень щодо передозування препарату не надходило, проте при передозуванні можливе посилення проявів побічних реакцій.

Побічні ефекти

При правильному застосуванні мазі побічні ефекти виникають рідко. Однак при появі ознак індивідуальної підвищеної чутливості до складових препарату (можливі алергічні реакції у вигляді гіперемії, свербежу, шкірних висипань, кропив’янки, подразнення, відчуття печіння, набряку) лікування слід припинити та звернутися до лікаря.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Альтанову мазь не рекомендується поєднувати з топічними препаратами солей важких металів через можливість утворення важкорозчинних комплексів.

Термін придатності

2 роки. Не слід застосовувати препарат після закінчення терміну придатності, вказаного на упаковці.

Умови зберігання

В оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С, не допускається заморожування. Зберігати в недоступному для дітей місці.

Упаковка

По 25 г у тубі та пачці.

Категорія відпуску

Без рецепта.


ATC:

Інші препарати, включаючи комбінації

Виробник:

Борщагівський ХФЗ

Copyright ©All rights reserved 2020 Виданол