АРОМАЗИН Таблетки, вкриті цукровою оболонкою Pfizer Inc.

Використання

Упаковка

таблетки, вкриті цукровою оболонкою 25 мг блістер, № 30, 100

Склад

Екземестан 25 мг

Діагнози

Дозування

Взаємодія

Показання

Фармакологічні властивості

Протипоказання

Побічні ефекти

Особливі інструкції

Умови зберігання

Ціни

Вінниця-АПТЕКА БАМ-1,259.99 грн./уп.
Дніпро-МЕД-СЕРВІС-1,262.30 грн./уп.
Житомир-БАЖАЄМО ЗДОРОВ’Я-1,275.95 грн./уп.
Запоріжжя-МЕД-СЕРВІС-1,278.85 грн./уп.
Івано-Франківск-БАЖАЄМО ЗДОРОВ’Я-1,273.95 грн./уп.
Київ-ФАРМАЦІЯ-1,247.91 грн./уп.
Кропивницький-АПТЕКА БАМ-1,258.99 грн./уп.
Луцьк-АПТЕКА БАМ-1,217.99 грн./уп.
Львів-АПТЕКА БАМ-1,262.99 грн./уп.
Миколаїв-БАЖАЄМО ЗДОРОВ’Я-1,299.95 грн./уп.
Одеса-БАЖАЄМО ЗДОРОВ’Я-1,236.95 грн./уп.
Полтава-БАЖАЄМО ЗДОРОВ’Я-1,300.95 грн./уп.
Рівне-АПТЕКА БАМ-1,261.99 грн./уп.
Тернопіль-АПТЕКА БАМ-1,251.99 грн./уп.
Харків-МЕД-СЕРВІС-1,274.55 грн./уп.
Херсон-БАЖАЄМО ЗДОРОВ’Я-1,369.95 грн./уп.
Хмельницький-АПТЕКА БАМ-1,254.99 грн./уп.
Чернігів-ОПТ ТОРГ-1,313.80 грн./уп.

АРОМАЗИН (AROMASIN®)

ІНСТРУКЦІЯ для медичного застосування препарату

Затверджено МОЗ Украiни від 2015-05-21 р. № 297. Р.п. № UA/4769/01/01

Склад

діюча речовина: exemestane;

1 таблетка містить екземестану 25 мг;

допоміжні речовини: сахароза, маніт (Е421), целюлоза мікрокристалічна, титану діоксид (Е 171), гіпромелоза, натрію крохмальгліколят (тип А), кросповідон, магнію карбонат легкий, спирт полівініловий, магнію стеарат, макрогол 6 000, полісорбат 80, кремнію діоксид колоїдний водний, емульсія симетикону, метилпарагідрооксибензоат (Е218).

Лікарська форма

Таблетки, вкриті цукровою оболонкою.

Фармакотерапевтична група

Антагоністи гормонів та аналогічні засоби. Інгібітори ферментів.

Код АТС L02B G06.

Клінічні характеристики

Показання

Ад’ювантна терапія ранніх стадій раку молочної залози з позитивною або неуточненою пробою на естрогенові рецептори у жінок у постменопаузі для зменшення ризику розвитку віддалених, локорегіонарних чи контрлатеральних метастазів.

Як препарат першого ряду для лікування поширеного раку молочної залози з позитивною пробою на гормональні рецептори у жінок з природнім чи індукованим постменопаузним статусом.

Як препарат другого ряду для лікування поширеного раку молочної залози у жінок з природнім чи індукованим постменопаузним статусом і в яких виявлено прогресування хвороби на фоні монотерапії антиестрогенами.

Як препарат третього ряду для лікування поширеного раку молочної залози у жінок у постменопаузі і в яких виявлено прогресування хвороби на фоні полігормональної терапії.

Протипоказання

Аромазин протипоказаний пацієнткам з гіперчутливістю до активного інгредієнта препарату або до будь-якого іншого компонента препарату. Препарат також протипоказаний у період вагітності або годування груддю і дітям.

Спосіб застосування та дози

Дорослі та пацієнтки літнього віку.

Аромазин рекомендується приймати по 25 мг один раз на добу щоденно, бажано після їди.

У хворих на рак молочної залози на ранніх стадіях лікування за допомогою Aромазину необхідно продовжувати до завершення п’ятирічної ад’ювантної гормональної терапії або до виникнення локальних чи віддалених метастазів чи нової контрлатеральної пухлини.

У пацієнток з поширеним раком молочної залози лікування Aромазином слід продовжувати, поки прогресія пухлини очевидна.

Для пацієнток із недостатністю функції печінки або нирок корекція дози не потрібна.

Побічні реакції

Екземестан загалом переносився добре в усіх дослідженнях та клінічних дослідженнях при застосуванні дози 25 мг/добу; небажані явища були зазвичай слабкі або помірні.

Частота припинень лікування через небажані явища становила 7,4% у пацієнток, хворих на рак молочної залози на ранній стадії, які отримували лікування Аромазином після стартової ад’ювантної терапії тамоксифеном. Найбільш поширеними небажаними явищами були припливи (22%), артралгія (18%) та стомлюваність (16%).

Частота припинення лікування через небажані явища становила 2,8% у загальній популяції хворих із поширеним раком молочної залози. Найпоширенішими небажаними явищами були припливи (14%) та нудота (12%).

Більшість небажаних явищ може пояснюватися нормальними фармакологічними наслідками блокування естрогену (наприклад, припливи).

Нижче наведені побічні реакції різних органів і систем організму. Дуже часто (>10%), часто (>1%, 0.1%, 0.01%,

Метаболізм і розлади обміну речовин:

часті — анорексія.

Порушення психіки:

дуже часті — безсоння;

часті — депресія.

Розлади нервової системи:

дуже часті — головний біль;

часті — запаморочення, зап’ястний тунельний синдром;

нечасті — сонливість.

Судинні розлади:

дуже часті — припливи.

Розлади травного тракту:

дуже часті – нудота;

часті — біль у животі, блювання, запор, диспепсія, діарея.

Розлади шкіри та підшкірної тканини:

дуже часті — збільшення потовиділення;

часті — висипання, алопеція.

Розлади кістково-м’язової системи:

дуже часті — біль у суглобах і м’язах (включаючи артралгію та меншою мірою біль у кінцівках, у спині, остеоартрит, артрит, міалгію, скутість у суглобах);

часті — остеопороз, переломи.

Загальні розлади:

дуже часті – стомлюваність;

часті — біль, периферичні набряки, набряки ніг;

нечасті — астенія.

Розлади з боку системи крові та лімфатичної системи.

У пацієнтів із поширеним раком молочної залози рідко повідомлялось про тромбоцитопенію та лейкопенію. Епізоди зниження кількості лімфоцитів відзначалися приблизно у 20% пацієнток, які приймали Аромазин, зокрема у пацієнток із вже існуючою лімфопенією, однак середня кількість лімфоцитів протягом доволі тривалого часу у цих пацієнток достовірно не змінювалася; також не відзначено підвищення захворюваності на вірусні інфекції. Ці ефекти не спостерігались у пацієнтів, яких лікували, із ранніми стадіями раку молочної залози.

У дослідженнях поширеного раку молочної залози частота ішемічних кардіальних розладів у групах лікування екземестаном та тамоксифеном становила 4,5% та 4,2% відповідно. Значної різниці не було помічено для жодного з індивідуальних серцево-судинних симптомів, у тому числі артеріальної гіпертензії (9,9% та 9,4%), інфаркту міокарда (0,6% та 0,2%) і серцевої недостатності (1,1% та 0,7%).

Щодо пептичних виразок шлунка, то при застосуванні Аромазину частота їх виникнення дещо підвищується у порівнянні з тамоксифеном (0,7% проти < 0,1%). Більшість пацієнтів, які мали пептичну виразку шлунка, одночасно з терапією екземестаном приймали супутнє лікування нестероїдними протизапальними засобами і/або мали виразку в анамнезі.

Спостерігалось підвищення показників функціональних печінкових тестів, які включали активність печінкових ферментів, білірубіну і лужної фосфатази. Постмаркетинговий досвід.

Зрідка у клінічних дослідженнях та в ході постмаркетингових спостережень відзначалися випадки гепатиту, в тому числі холестатичного.

Передозування

Дані про застосування Аромазину в разових дозах 600–800 мг свідчать про добру переносимість цих доз. Одноразова доза Аромазину, що може спричинити появу небезпечних для життя симптомів, не встановлена. В дослідах на тваринах летальність реєстувалася після введення одноразової дози, що еквівалентна відповідно 2000 і 4000 рекомендованої людської дози в мг/м2. Специфічних антидотів при передозуванні не існує; слід проводити симптоматичне лікування.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Дослідження на тваринах показали репродуктивну токсичність, тому Aромазин протипоказаний для застосування вагітним жінкам. Aромазин також не застосовують жінкам у період годування груддю.

Діти.

Препарат не рекомендується для застосування дітям.

Особливості застосування

Враховуючи механізм дії, Аромазин не слід призначати жінкам із пременопаузальним ендокринним статусом. Тому, у прийнятних клінічних випадках необхідно встановити постменопаузальний статус шляхом оцінки рівнів ЛГ, ФСГ та естрадіолу.

Враховуючи, що Аромазин є препаратом, який сильно знижує рівень естрогенів, можна очікувати зменшення мінеральної щільності кісток. Упродовж ад’ювантної терапії препаратом жінкам, які страждають на остеопороз, або є ризик його виникнення, слід оцінити параметри мінеральної щільності кісток за допомогою денситометрії на початку лікування. За пацієнтами, які застосовують Аромазин, потрібно спостерігати, а при необхідності — розпочати терапію остеопорозу.

Таблетки Аромазин містять цукрозу та не повинні призначатись пацієнтам із рідкими вродженими дефектами метаболізму фруктози, мальабсорбцією глюкози та галактози або недостатністю ізомальтази цукрози.

Таблетки Аромазин містять метилпарагідрооксибензоат, який може викликати алергічні реакції (можливо відстрочені).

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.

Під час застосування препарату повідомлялось про сонливість, сомноленцію, астенію та запаморочення. У випадку виникнення цих явищ, пацієнти повинні бути повідомлені про те, що їх фізичні та/або ментальні можливості, необхідні для керування автотранспортом або роботи з іншими механізмами можуть бути порушені.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Результати досліджень in vitro показали, що цей препарат метаболізується під впливом цитохрому Р450 (CYP) 3А4 та альдокеторедуктаз і не блокує жодного з основних CYP-ізоферментів. Під час клінічного фармакокінетичного дослідження було встановлено, що специфічне інгібування CYP 3А4 кетоконазолом не впливає на фармакокінетику екземестану.

Хоча у фармакокінетичних дослідженнях взаємодії з рифампіцином, потужним інгібітором CYP3A4, спостерігалися фармакокінетичні ефекти, фармакологічна активність препарату (тобто, пригнічення естрогену) порушена не була, і корекція дози не потрібна.

Aромазин не застосовують з лікарськими засобами, що містять естроген, оскільки при одночасному застосуванні вони мають негативну фармакологічну дію.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Екземестан є необоротним стероїдним інгібітором ароматази, подібним за своєю структурою до природної речовини андростендіон. У жінок у постменопаузі естрогени продукуються переважно шляхом перетворення андрогенів на естрогени під впливом ферменту ароматази у периферичних тканинах. Блокування утворення естрогенів шляхом інгібування ароматази є ефективним і селективним методом лікування гормонозалежного раку молочної залози у жінок у постменопаузі. У жінок у постменопаузі екземестан достовірно знижує концентрацію естрогенів у сироватці крові, починаючи з дози 5 мг; максимальне зниження (> 90%) досягається при застосуванні дози 10–25 мг. У пацієнток у постменопаузі з діагнозом рак молочної залози, які отримували 25 мг препарату щоденно, загальний рівень ароматази знижувався на 98%.

Екземестан не має прогестогенної та естрогенної активності. Невелика aндрогенна активність, імовірно, пов’язана з 17-гідродеривативом, спостерігалася головним чином при застосуванні препарату у високих дозах. Під час досліджень тривалого щоденного застосування екземестан не впливав на біосинтез таких гормонів як кортизол або альдостерон, рівень яких змінювався перед або після тесту АСТН; цим була продемонстрована селективність стосовно інших ферментів, що беруть участь у гормональному обміні. У зв’язку з цим немає необхідності у замісній терапії глюкокортикоїдами та мінералокортикоїдами.

Незначне підвищення рівнів лютеїнізуючого та фолікулостимулюючого гормонів у сироватці відзначається навіть при низьких дозах; цей ефект, однак, є очікуваним для препаратів цієї фармакологічної групи; ймовірно, він розвивається за принципом зворотного зв’язку, на рівні гіпофіза: зниження концентрації естрогенів стимулює секрецію гіпофізом гонадотропінів (також і у жінок у постменопаузі).

Фармакокінетика.

Абсорбція. Після перорального прийому екземестан швидко абсорбується. Доза, що поглинається з шлунково-кишкового тракту, висока. Абсолютної біологічної доступності не встановлено, хоча розповсюдження має бути обмежено ефектом першого проходження. При одноразовому прийомі дози 25 мг після їди середній рівень у плазмі досягає максимуму через 2 години і дорівнює 17 нг/мл. Фармакокінетика екземестану є лінійною і не залежить від часу, при тривалому застосуванні акумуляції не спостерігалось. Кінцевий час напіввиділення препарату становить приблизно 24 години. Встановлено, що їжа покращує всмоктування: рівень у плазмі при цьому на 40% вищий, ніж у пацієнток, які приймали препарат натщесерце.

Розподіл. Об’єм розподілу екземестану великий. Зв’язування препарату з білками плазми становить приблизно 90%; при цьому ступінь зв’язування не залежить від загальної концентрації. Екземестан і його метаболіти не зв’язуються з еритроцитами.

Метаболізм та екскреція. Екземестан метаболізується шляхом окиснення метиленової групи (6) при участі ізоферменту CYP 3А4 та/або шляхом відновлення 17-кетогрупи при участі альдокеторедуктази і подальшої кон’югації. Кліренс екземестану становить 500 л/год. Щодо інгібування ароматази ці метаболіти або неактивні, або менш активні, ніж вихідна сполука. Після перорального прийому одноразової дози екземестану, міченого радіоактивним ізотопом 14С, було встановлено, що елімінація препарату та його метаболітів в основному завершувалася протягом тижня, при цьому рівні частини дози виводились із сечею та з калом (40%). 0,1–1% радіоактивної дози виділявся з сечею у вигляді незміненого радіоактивно міченого екземестану.

Спеціальні групи

Вік. Ніяка істотна кореляція між системним виділенням екземестану і віком не спостерігалася.

Ниркова недостатність. У пацієнтів із погіршенням функції нирок (CLcr < 30 мл/хв) системне виділення eкземестану було вдвічі вищим порівняно зі здоровими добровольцями.

Враховуючи дані безпеки екземестану, регулювання дози не є необхідним.

Порушення функції печінки.

У пацієнтів із помірним або серйозним порушенням функції печінки системне виділення екземестану вдвічі-втричі вище порівняно зі здоровими добровольцями. Враховуючи дані безпеки екземестану, регулювання дози не є необхідним.

Фармацевтичні характеристики

Основні фізико-хімічні властивості: круглі двоопуклі таблетки, вкриті цукровою оболонкою, від майже білого до злегка сіруватого кольору, діаметром приблизно 6 мм; з нанесеними цифрами «7663» чорним чорнилом з одного боку.

Термін придатності.

3 роки.

Умови зберігання

Зберігати у недоступному для дітей місці при температурі не вище + 30 ºС.

Упаковка

По 15 таблеток у блістері, по 2 блістери в картонній коробці, або по 20 таблеток в блістері, по 5 блістерів в картонній коробці.

Категорія відпуску

За рецептом.

Виробник

Пфайзер Італія С.р.л.

Місцезнаходження

Localita Marino del Tronto 63100 Ascoli Piceno (AP), Italy.

INN:

ЕКСЕМЕСТАН

ATC:

Ексеместан

Виробник:

Pfizer Inc.

Форма випуску:

Таблетки, вкриті цукровою оболонкою
Copyright ©All rights reserved 2020 Виданол