АСМАНЕКС® Порошок для інгаляцій дозований Шерінг-Плау Сентрал Іст

Використання

Упаковка

порошок для інгаляцій дозований 200 мкг/доза інгалятор Твистхейлер® 30 доз, № 1
порошок для інгаляцій дозований 200 мкг/доза інгалятор Твистхейлер® 60 доз, № 1
порошок для інгаляцій дозований 400 мкг/доза інгалятор Твистхейлер® 30 доз, № 1
порошок для інгаляцій дозований 400 мкг/доза інгалятор Твистхейлер® 60 доз, № 1

Склад

Мометазона фуроат 200 мкг/доза
Мометазона фуроат 400 мкг/доза

Діагнози

Дозування

Взаємодія

Показання

Фармакологічні властивості

Протипоказання

Побічні ефекти

Особливі інструкції

Умови зберігання

Ціни

ІНСТРУКЦІЯ для медичного застосування препарату

Склад:

діюча речовина: mometasone;

1 доза містить 200 мкг або 400 мкг мометазону фуроату;

допоміжна речовина: лактоза безводна.

Лікарська форма.

Порошок для інгаляцій, дозований.

Фармакотерапевтична група.

Засоби, що застосовуються для лікування обструктивних захворювань дихальних шляхів інгаляційно. Глюкокортикостероїди.

Код АТС R03B А07.

Клінічні характеристики.

Показання.

Систематичне лікування для контролю персистуючої бронхіальної астми.

Протипоказання.

Підвищена чутливість до діючої речовини або до допоміжної речовини (лактоза безводна, що містить залишкову кількість молочних білків).

Спосіб застосування та дози.

Препарат застосовують для систематичного лікування дорослих та дітей віком від 12 років, які страждають на бронхіальну астму будь-якого ступеня тяжкості, в тому числі гормонозалежну (пацієнти, які застосовують системні або інгаляційні кортикостероїди).

Препарат застосовують тільки для інгаляцій.

Рекомендовані дози залежать від тяжкості бронхіальної астми.

Бронхіальна астма легкого та середнього ступеня тяжкості

Рекомендована початкова доза Асманексу® Твистхейлеру® для більшості пацієнтів становить 400 мкг 1 раз на добу. Дослідження показало, що для досягнення кращого контролю інгаляцію слід проводити ввечері. У деяких пацієнтів більш ефективний контроль захворювання настає за умови розділення добової дози 400 мкг на 2 інгаляції (по 200 мкг двічі на добу).

Дозу потрібно визначати індивідуально і поступово знижувати до найменшої дози, яка забезпечує адекватний контроль перебігу астми. Для деяких пацієнтів ефективну підтримуючу дозу можна знизити до 200 мкг 1 раз на добу, ввечері.

Тяжка форма бронхіальної астми

Початкова рекомендована доза Асманексу® становить 400 мкг 2 рази на добу, що є максимальною рекомендованою дозою. Після досягнення ефективного контролю симптомів астми слід поступово знижувати дозу Асманексу® до мінімальної ефективної.

У пацієнтів з тяжкою формою бронхіальної астми, які раніше отримували пероральні кортикостероїди, прийом препарату Асманекс® розпочнеться паралельно зі звичайною для пацієнта підтримуючою дозою системного кортикостероїду. Приблизно через один тиждень можна розпочати поступове припинення застосування системного кортикостероїду шляхом зменшення добової дози. Наступне зменшення робиться через один-два тижні, залежно від відповіді пацієнта на лікування. Як правило, такі зменшення не повинні перевищувати 2,5 мг преднізолону на добу або його еквівалента.

Наполегливо рекомендується припиняти застосування системного кортикостероїду дуже повільно. Протягом вилучення пероральних кортикостероїдів, за пацієнтами слід ретельно спостерігати щодо проявів нестабільної астми, включаючи об’єктивні вимірювання функції дихальних шляхів, та недостатності надниркових залоз (див. розділ «Особливості застосування»).

Пацієнта слід проінструктувати, що препарат Асманекс® не показаний як засіб, який застосовують за потребою для послаблення гострих симптомів, і що цей препарат слід приймати регулярно для підтримки терапевтичної користі, навіть коли у пацієнта відсутні симптоми захворювання.

Діти віком до 12 років

Немає клінічного досвіду застосування препарату цій віковій групі.

Пацієнти літнього віку

Немає потреби в коригуванні дози. Пацієнта слід проінструктувати, як правильно застосовувати інгалятор.

Правила користування інгалятором Твистхейлер®

При введенні препарату пацієнти повинні знаходитись у вертикальному положенні.

Перш ніж зняти з Твистхейлера® ковпачок, слід переконатися, що лічильник доз і показник на ковпачку збігаються, Твистхейлер® тримають вертикально за забарвлену основу. З пристрою Твистхейлер® знімають білий ковпачок (рис. 1), скручуючи його проти годинникової стрілки, одночасно притримуючи у фіксованому положенні забарвлену нижню частину пристрою. Лічильник доз при цьому фіксує використання 1 дози. Слід взяти Твистхейлер® у рот, обхвативши губами мундштук, і швидко глибоко вдихнути (рис. 2). Після того, як пристрій витягли з рота, затримують дихання на 10 секунд або на стільки, на скільки це зручно. Пацієнт не повинен видихати через Твистхейлер®. Після кожної інгаляції пристрій для інгаляції необхідно закривати: відразу встановлюють ковпачок на місце, притримуючи пристрій вертикально; завантажують наступну дозу в Твистхейлер®, повернувши ковпачок за годинниковою стрілкою, одночасно м´яко натискуючи на нього вниз, доки не буде чути клацання (рис.3) і ковпачок повністю не закриється (рис. 4). Стрілка на ковпачку при цьому повністю збігається з віконцем лічильника. Після інгаляції рекомендується прополоскати рот. Це допоможе знизити ризик кандидозу.

Цифровий дисплей лічильника доз покаже, коли буде завантажена остання доза. Після дози 01 на лічильнику висвітиться 00 і ковпачок буде заблоковано. Після цього проведення інгаляцій неможливе і Твистхейлер® слід викинути. Твистхейлер® слід постійно тримати сухим і чистим. Мундштук ззовні необхідно чистити сухою тканиною або серветкою. Пристрій не можна мити водою.

Рис. 1 Рис. 2 Рис. 3 Рис. 4
УВАГА! Не відкривайте без необхідності інгалятор Твистхейлер®.

INN:

МОМЕТАЗОН

ATC:

Мометазон

Виробник:

Шерінг-Плау Сентрал Іст

Форма випуску:

Порошок для інгаляцій дозований
Copyright ©All rights reserved 2020 Виданол