АЗО Таблетки, вкриті оболонкою Tulip Lab.

Використання

Упаковка

таблетки, вкриті оболонкою 500 мг, № 3

Склад

Азитроміцин 500 мг

Діагнози

Абсцедуючий фурункул кінцівки
Аднексит
Бактеріальна пневмонія неуточнена
Бронхопневмонія
Гострий алергічний бронхіт
Гострий бронхіт
Гострий сальпінгоофорит
Гострий трахеобронхіт
Гострий трахеїт
Гострий фаринготонзиліт
Гострий фаринготрахеїт
Запальні хвороби жіночих тазових органів, викликані хламідіями (A56.1 +)
Міокардит при бактеріальних хворобах
Панарицій
Пневмонія
Рожеві вугрі
Стрептодермія
Хвороба волосяних фолікулів
Хвороби органів дихання, які ускладнюють вагітність, народження дітей і післяпологовий період
Хронічний обструктивний бронхіт

Дозування

Взаємодія

Показання

Фармакологічні властивості

Протипоказання

Побічні ефекти

Особливі інструкції

Умови зберігання

Ціни

Дніпро-НЕ БОЛЕЙ! СЕМЬЯ АПТЕК-100.40 грн./уп.
Житомир-БАЖАЄМО ЗДОРОВ’Я-91.50 грн./уп.
Київ-ФАРМАЦІЯ-118.64 грн./уп.
Кропивницький-ІНКОПМАРК МЕДСЕРВІС-125.00 грн./уп.
Львів-ПУЛЬС-116.09 грн./уп.
Тернопіль-ТЕРНОПІЛЬСЬКЕ ОБЛАСНЕ ВИРОБНИЧО-ТОРГОВЕ АПТЕЧНЕ ОБ’ЄДНАННЯ-121.03 грн./уп.
Чернівці-БАЖАЄМО ЗДОРОВ’Я-101.50 грн./уп.

АЗО (AZO)

ІНСТРУКЦІЯ для медичного застосування препарату

Затверджено МОЗ Украiни від 2017-04-28 р. № 478. Р.п. № UA/3548/01/01

Загальна характеристика

міжнародна та хімічна назви: аzithromycin; 9-деоксо-9а-аза-9а-метил-9а-гомоеритроміцин А (та у вигляді дигідрату);

основні фізико-хімічні властивості: таблетки по 250 мг: білі, круглі, двоопуклі таблетки, вкриті оболонкою,гладкі з обох боків;

таблетки по 500 мг: білі, довгасті, капсулоподібної форми, двоопуклі таблетки, вкриті оболонкою, з рискою на одному боці і гладкі з іншого;

Склад

1 таблетка містить азитроміцину дигідрату в перерахуванні на азитроміцин 250 мг або 500 мг;

допоміжні речовини: кальцію фосфат (безводний), натрію кроскармелоза, натрію лаурилсульфат, повідон (К-30), кремнію оксид колоїдний безводний, кросповідон, магнію стеарат;

оболонка: гіпромелоза, тріацетин, тальк очищений, титану діоксид.

Форма випуску

Таблетки, вкриті оболонкою.

Фармакотерапевтична група

Протимікробні засоби для системного застосування. Макроліди. Азитроміцин.

Код АТС

J01F А10.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка. Азитроміцин є представником нової підгрупи макролідних антибіотиків — азалідів. Зв’язується з субодиницею 50S рибосоми 70S чутливих мікроорганізмів, пригнічуючи РНК-залежний синтез білка, сповільнює ріст і розмноження бактерій, при високих концентраціях можливий бактерицидний ефект.

Азитроміцин має широкий спектр антимікробної дії. До препарату чутливі грампозитивні коки: Streptococcus pneumoniae, S. pyogenes, S. agalactiae, S. viridans, стрептококи груп С, F і G, Staphylococcus aureus; грамнегативні бактерії: Нaemophylus influenzae, H. parainfluenzae, Moraxella catarrhalis, Bordatella pertussis, B. parapertussis, Legionella pneumophila, H. ducrei, Campylobacter jejuni, Neisseria gonorrhoeae, Gardnerella vaginalis; деякі анаеробні мікроорганізми: Bacteroides bivins, Clostridium perfinges, Peptostreptococcus species, а також Chlamydia trachomatis, Mycoplasma pneumoniae, Ureaplasma urealyticum і спірохети Тreponema pallidum і Borrelia burgdorferi. Не впливає на грампозитивні мікроорганізми, стійкі до еритроміцину.

Фармакокінетика. Азитроміцин швидко всмоктується з травного каналу, що зумовлено стiйкiстю в кислому середовищі і лiпофiльнiстю. Біодоступність становить приблизно 37% (ефект “першого проходження”).

Максимальна концентрація в сироватці крові досягається через 2,5 — 3 год і становить 0,4 мг/л при прийомі внутрішньо 0,5 г азитромiцину. Препарат добре проникає в дихальні шляхи, органи і тканини урогенiтального тракту, зокрема у передмiхурову залозу, у шкіру і м’які тканини. Концентрація препарату в тканинах і клітинах у 10 — 100 разів вища, нiж у сироватці. Висока концентрація в тканинах і тривалий період напiввиведення зумовлені низьким зв’язуванням азитромiцину з білками сироватки крові, а також здатнiстю проникати в еукарiотичнi клітини і концентруватись у середовищі з низьким рН, що оточує лiзосоми. Це визначає, у свою чергу, великий об’єм уявного розподілу (31,1 л/кг) і високий плазмовий клiренс. Доведено, що фагоцити доставляють препарат у місця інфекції, де і вивiльнюють його. Хороше проникнення азитромiцину в клітини і накопичення у фагоцитах, з якими він транспортується у вогнища запалення, сприяє антимiкробнiй активності препарату. Незважаючи на високу концентрацію у фагоцитах, азитромiцин істотно не впливає на їх функцію. У бактерицидних концентраціях у вогнищі запалення препарат зберігається протягом 5 — 7 днів після прийому останньої дози, що дозволило розробити короткі (3 і 5-денні) курси лікування.

Елімінація азитроміцину із сироватки крові проходить у два етапи: період напіввиведення становить 14 — 20 год між 8-ю і 24-ю год після прийому препарату і 41 год — в інтервалі від 24-х до 72-х год, що дозволяє застосовувати препарат один раз на добу.

З віком параметри фармакокінетики не змінюються у чоловіків (65 — 85 років), у жінок збільшується Сmax на 30 — 50%; у дітей від 3 до 5 років — знижуються C max , Т1/2, площа під фармакокінетичною кривою.

Показання для застосування

Інфекції верхніх дихальних шляхів і ЛОР-органів (ангіна, фарингіт, тонзиліт, синусит, середній отит); інфекції нижніх дихальних шляхів (гострий бронхіт, хронічний бронхіт у стадії загострення, інтерстиціальна та альвеолярна пневмонії); інфекції шкіри і підшкірної тканини (бешиха, iмпетиго, повторно інфіковані дерматити); інфекції, що передаються статевим шляхом (неускладнений уретрит, цервіцит); захворювання шлунка та дванадцятипалої кишки, асоційовані з Helicobacter pylori; хвороба Лайма-Боррелiозу.

Спосіб застосування та дози

Азо призначається 1 раз на добу, за годину до або через 2 год після їди, протягом 3 або 5 днів.

Дорослим і дітям старше 12 років при інфекціях верхніх і нижніх дихальних шляхів, шкіри, м’яких тканин призначають по 500 мг у перший день, потім по 250 мг з 2-го по 5-й день або по 500 мг одноразово протягом 3 днів. Курсова доза — 1,5 г.

При гострих інфекціях урогенітального тракту призначають одноразово по 1 г (2 таблетки по 500 мг).

Захворювання шлунка і дванадцятипалої кишки, асоційовані з Helicobacter pylori, — по 1 г на добу протягом 3 днів у складі комбінованої терапії.

Дітям старше 3 років призначають препарат з урахуванням маси тіла: у перший день — 10 мг/кг, у наступні 4 дні — по 5 мг/кг 1 раз на добу. Курсова доза — 30 мг/кг маси тіла.

Можливий 3-денний курс лікування. У такому випадку разова доза становить 10 мг/кг маси тіла.

Хвороба Лайма (для лікування початкової стадії): в перший день — 1 г, з 2-го по 5-й день — по 500 мг (курсова доза — 3 г ). Дітям у перший день по 20 мг/кг, у 2 — 5-й день — по 10 мг/кг.

У разі пропуску прийому препарату пропущену дозу слід прийняти якомога скоріше, а наступні — з перервою у 24 год.

Таблетки ділити не можна.

Побічна дія

Можливі ускладнення з боку травного каналу (здуття живота, нудота, блювання, пронос, біль у животі), у більшості випадків небажані ефекти слабко виражені і не вимагають відміни препарату. Можливі транзиторне помірне підвищення активності ферментів печінки, нейтропенія, рідко нейтрофілія і еозинофілія. Через 2 — 3 тижні після припинення лікування змінені показники повертаються до норми. Шкірні реакції (висипання) виникають дуже рідко. Може виникнути холестатична жовтуха, псевдомембранозний коліт, кандидоз, вагініт, фотосенсибілізація; у дітей — гіперкінази, збудження, безсоння, кон’юнктивіт.

Протипоказання

Підвищена чутливості до макролідних антибіотиків; тяжкі порушення функції печінки; вагітність і лактація (на час лікування годування груддю припиняють); діти до 3 років.

Передозування

Гостре отруєння азитроміцином при передозуванні не описано.

Особливості застосування

У зв’язку з особливостями фармакокінетики препарату при наведених показаннях для застосування не виникає необхідності приймати препарат довше, ніж це зазначено в Інструкції.

Для осіб літнього віку немає необхідності змінювати дозу.

Слід з обережністю призначати Азо хворим з тяжким порушенням видільної функції нирок і печінки; при серцевих аритміях (можливі шлуночкові аритмії та подовження інтервалу QT). Після відміни лікування реакції гіперчутливості у деяких пацієнтів можуть зберігатись, що вимагає специфічної терапії під наглядом лікаря.

При незначному порушенні функції нирок (кліренс креатиніну бішьше 40 мл/хв) немає необхідності коригувати дозу.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

Антацидні засоби сповільнюють всмоктування азитроміцину, тому необхідно приймати препарат з інтервалом не менше 2 год.

Підвищує токсичність карбамазепіну, вальпроєвої кислоти, фенітоїну, дизопіраміду, теофіліну, ксантинів, пероральних гіпоглікемічних засобів.

Посилює ефект алкалоїдів ріжків, дегідроерготоніну.

Тетрацикліни та хлорамфенікол підсилюють дію азитроміцину, а лінкозаміни — знижують.

Підвищує концентрацію в сироватці циклоспорину, непрямих антикоагулянтів, метилпреднізолону, фелодипіну.

Умови та термін зберігання

Зберігати у недоступному для дітей, захищеному від світла місці при температурі не вище 25°С. Термін придатності — 2 роки.

Умови відпуску

За рецептом.

Упаковка

По 3 таблетки (250 мг) у блістері, в картонній упаковці.

По 6 таблеток (500 мг) у блістері, в картонній упаковці.

Виробник

ТУЛІП Лаб.Приват Лімітед, Індія.

Адреса

215, Anandraj Industrial Estate, Sonapur Lane, off L.B.S. Marg, Bhandur-W, Mumbai-400078.

INN:

АЗИТРОМІЦИН

ATC:

Азитроміцин

Виробник:

Tulip Lab.

Форма випуску:

Таблетки, вкриті оболонкою
Copyright ©All rights reserved 2020 Виданол