ОТИЗОЛ® Байєр Консьюмер Кер

Використання

Упаковка

краплі вушні, розчин флакон 15 мл, № 1

Склад

Феназон 50 мг/мл
Бензокаїн 50 мг/мл
Фенілефрину гідрохлорид 1,25 мг/мл

Діагнози

Гострий середній серозний отит
Інші гострі негнійні середні отити

Дозування

Взаємодія

Показання

Фармакологічні властивості

Протипоказання

Побічні ефекти

Особливі інструкції

Умови зберігання

Ціни

ОТИЗОЛ (OTISOL)

ІНСТРУКЦІЯ для медичного застосування препарату

Затверджено МОЗ Украiни від 2015-10-26 р. № 695. Р.п. № UA/4004/01/01

Склад лікарського засобу

діючі речовини: 1 мл містить 50 мг антипірину, 50 мг бензокаїну, 1,25 мг фенілефрину гідрохлориду;

допоміжні речовини: пропіленгліколь, натрію метабісульфіт (E 223).

Лікарська форма

Краплі вушні, розчин.

Прозора в’язка рідина від безбарвного до жовтуватого кольору.

Назва і місцезнаходження виробника

Біо-Фарм, Інк., США; 2091 Хартел Стріт, Левіттаун, Пенсильванія, 19057, США.

Назва і місцезнаходження заявника

Байєр Консьюмер Кер АГ; Петер Меріан-Штрассе 84, 4052 Базель, Швейцарія.

Фармакотерапевтична група

Засоби, що застосовуються в отології. Аналгетики та анестетики. Код АТС S02DA.

Комбінований лікарський засіб для місцевого застосування в отології з вираженою знеболювальною, протизапальною та судинозвужувальною дією.

Антипірин має виражений протизапальний, бензокаїн — місцевоанестезуючий, фенілефрину гідрохлорид — протинабряковий ефекти.

Антипірин виявляє також помірну аналгетичну дію. Бензокаїн оборотно стабілізує мембрану нейрону, що знижує її проникність для іонів натрію. Деполяризація мембрани нейрону пригнічується, і у такий спосіб блокується виникнення та проведення нервових імпульсів.

Спільне застосування антипірину та бензокаїну скорочує час до початку прояву анестезуючого ефекту, при цьому збільшує його вираженість та тривалість, що дає змогу швидко усувати больовий синдром при отиті.

Фенілефрину гідрохлорид є синтетичним адреноміметиком, що стимулює a-адренорецептори судин, сприяє вираженій судинозвужувальній дії, внаслідок чого зменшується набряк. Сумісне застосування вазоконстриктора фенілефрину зменшує ступінь абсорбції та подовжує тривалість анестезуючої дії бензокаїну.

Абсорбція складових препарату Отизол® з неушкодженої шкіри зовнішнього каналу вуха мінімальна, тому активні компоненти та їх метаболіти не визначаються сучасними методами досліджень в крові або інших біологічних середовищах організму.

Показання для застосування

Гострий середній отит, отит при баротравмі, посттравматичний отит.

Протипоказання

Перфорація барабанної перетинки, зумовлена інфекцією або травмою;

підвищена чутливість до будь-якого з компонентів лікарського засобу;

дитячий вік до 6 місяців.

Належні заходи безпеки при застосуванні

Не перевищувати рекомендованої дози.

Абсорбція лікарського засобу може статися у випадку ушкодження барабанної перетинки або шкіри зовнішнього слухового каналу (див. розділ Передозування), в результаті чого можливе виявлення системних ефектів діючих речовин лікарського засобу.

Лікарські засоби, що містять симпатоміметики, застосовують з обережністю особам літнього віку та пацієнтам з артеріальною гіпертензією, підвищеним внутрішньоочним тиском, цукровим діабетом, ішемічною хворобою серця, гіпертиреозом або гіпертрофією простати.

Необхідно застосовувати найменшу необхідну кількість лікарського засобу. Існують повідомлення, що призначення продуктів, які містять бензокаїн, може спричиняти метгемоглобінемію. Такі симптоми, як ціаноз (блідий, землистий або синій колір шкіри, губ та нігтьових ложе), головний біль, запаморочення, задишка (утруднене дихання), слабкість, тахікардія, що можуть спостерігатися під час лікування, можуть вказувати на метгемоглобінемію, що потенційно загрожує життю та потребує невідкладного медичного втручання. Якщо у вас або у вашої дитини спостерігаються вищенаведені симптоми, слід терміново звернутися до лікаря.

Особливі застереження

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Вагітним і жінкам, які годують груддю, застосування препарату можливе, якщо, на думку лікаря, користь для матері перевищує потенційний ризик для плода/дитини.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.

Не впливає.

Діти.

Не застосовувати дітям віком до 6 місяців. Дітям віком до 2 років слід застосовувати після консультації та під наглядом лікаря.

Спосіб застосування та дози

Разові дози складають:

немовлятам старше 6 місяців — по 1 краплі,

дітям 1–6 років — по 2 краплі,

дітям 6–12 років — по 3 краплі,

дітям старше 12 років та дорослим — по 4 краплі.

Разову дозу застосовують до 3 разів на добу.

Препарат вводять у зовнішній слуховий прохід по краплях за допомогою піпетки.

Тривалість лікування — 3–10 днів.

Передозування

При місцевому застосуванні препарату Отизол® зазвичай не виникають побічні системні реакції. Проте у випадку передозування або при тривалому застосуванні можуть спостерігатися алергічні реакції.

Абсорбція лікарського засобу може статися у випадку ушкодження барабанної перетинки або шкіри зовнішнього слухового каналу, в результаті чого можливе виявлення системних ефектів діючих речовин лікарського засобу.

Високі рівні в плазмі крові, пов’язані з системними ефектами, не виявляються після місцевого застосування у зовнішній вушний канал. Але повідомлялося, що при випадковому пероральному застосуванні високі рівні бензокаїну та антипірину у плазмі крові можуть спричиняти стимуляцію центральної нервової системи, що виявляється нудотою та блюванням.

Лікування: при випадковому ковтанні рекомендовано симптоматичне лікування, що включає промивання шлунка та застосування активованого вугілля.

Існують повідомлення, що призначення продуктів, які містять бензокаїн, може спричиняти метгемоглобінемію. Такі симптоми, як ціаноз (блідий, землистий або синій колір шкіри, губ та нігтьових ложе), головний біль, запаморочення, задишка (утруднене дихання), слабкість, тахікардія, що можуть спостерігатися під час лікування, можуть вказувати на метгемоглобінемію, яка потенційно загрожує життю та потребує невідкладного медичного втручання. Невідкладна допомога при розвитку метгемоглобінемії полягає у внутрішньовенному введенні метиленового синього.

Побічні ефекти

Препарат Отизол® зазвичай добре переноситься. Проте рідко можуть виникнути симптоми, що обумовлені підвищеною чутливістю до компонентів препарату, включно із відчуттям печіння шкіри, гіперемією, шкірними висипами, подразненням шкіри. Якщо у вас або у вашої дитини спостерігаються вищенаведені симптоми, слід звернутися до лікаря.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

При місцевому застосуванні препарату не виявлено взаємодії з одночасно призначеними аналгетиками та протизапальними засобами, антисептиками та антибіотиками для місцевого та системного застосування.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами малоймовірна внаслідок мінімальної абсорбції із зовнішнього слухового каналу. Проте, МАО-інгібітори та β-адреноблокатори посилюють ефекти симпатоміметиків. Бензокаїн гідролізується в тканинах до р-амінобензойної кислоти, яка конкурує з антибактеріальною дією сульфаніламідів.

Термін придатності

2 роки.

Пiсля вiдкриття флакона термiн придатності — 2 мiсяцi.

Умови зберігання

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 ºС. Зберігати в недоступному для дітей місці.

Упаковка

По 15 мл у флаконі; по 1 флакону в картонній коробці. У кожній упаковці міститься поліпропіленова піпетка для введення крапель та інструкція для медичного застосування препарату.

Категорія відпуску

Без рецепта.


ATC:

Комбінації

Виробник:

Байєр Консьюмер Кер

Copyright ©All rights reserved 2020 Виданол